• Месячник бурятского языка

квест-игра.

Октябриин 27 ндо "Сэсэн- бэрхэ" гэһэн квест -нааданда 9 бригаданууд эдэбхитэйгээр хабаадаба. Үхибүуд бэрхэ шадамараа харуулан, ехэ һонирхон наадаба.27 октября воспитатели средних и старших классов провели в школе Квест-игру на бурятском языке, как заключительное мероприятие, приуроченное к месячнику бурятского языка.

"Оюун ухаанай наадан" 8-дахи ангиин хумуужуулэгшэ Намдакова Чимитма Цырендашиевна унгэргэбэ."Оюун ухаанай наадан" 8-дахи ангиин хумуужуулэгшэ Намдакова Чимитма Цырендашиевна унгэргэбэ.

Буряад хэлэ ба литературын багшанар Абидуева Лариса Николаевна, Цыдендамбаев Жамьян Дашиевич нээмэл хэшээл харуулбаБуряад хэлэ ба литературын багшанар Абидуева Лариса Николаевна, Цыдендамбаев Жамьян Дашиевич нээмэл хэшээл харуулба.